Uçtu uçtu İsrail’e yardım uçtu Furkan Erten

Siyonist İsrail’in kargo uçağı, on yılın ardından ilk kez Ramazan Bayramı’nın sabahında Türkiye’ye geldi. Tel Aviv’den havalanan ELY582 kodlu kargo uçağı, bayramın ilk günü İstanbul’a gelerek koronavirüs yardım malzemelerini aldı. Malzemeler uçağa yüklenirken çekilen fotoğraflarda ise skandal pozlar verildi. Fotoğraflarda Türk bayrağının yanında İsrail bayrağının açılması infiale sebep oldu. Sosyal medyada İsrailli yazarlar tarafından “sevgi üçgeni” başlıklarıyla Türkiye, ABD ve İsrail’in normalleştiği yorumları yapıldı.

TİCARET, YİNE  REKOR SEVİYELERE  ULAŞACAKMIŞ

İsrail’in  büyükelçilik hesabı da fotoğrafların etkisini artırmak için misilleme yaparcasına açıklamalarda bulundu. Uçuşun 10 yılın ardından bir ilk olduğunu söyleyen büyükelçilik, Türkçe yaptığı açıklamada, “Tel Aviv ile İstanbul arasında karşılıklı uçuşlar iki ülke arasındaki ticaretin yeni rekor seviyelere ulaşmasına katkı sağlayacak” diyerek, asıl niyetlerini gözler önüne serdi. Geçtiğimiz aylarda terörist yayın organı Jerusalem Post’a konuşan İsrail Başbakanı Netanyahu ise, “Bir zamanlar Erdoğan bana her üç saatte bir Hitler derdi. Şimdi altı saatte bir diyor. Ama tanrıya şükür ki, ticaretimiz büyüyor” ifadelerini kullanmıştı.

SEVGİ ÜÇGENİ (!)

İşgal ettiği Filistin topraklarında zulmünü aralıksız sürdüren İsrail, Filistin’deki sağlık sistemlerine de büyük darbe vurdu. Koronavirüs salgını sürecinde başta Gazze olmak üzere Filistin’deki hastanelere tıbbi malzeme girişini engelleyen İsrail, Türkiye’nin ABD’ye yardım yapmasına aracı oldu.

Türkiye’den verilen yardım malzemeleri önce İsrail’e ardından Amerika’ya gitti. Kolilerdeki etiketlerde, Türk ve Amerikan bayrakları kalp içerisinde gösterilirken, iki ülke arasında terör örgütü İsrail’e yer verildi. Siyonist gazetecilerin sevinçle karşıladığı bu görüntüler, İsrail’de “İlişkiler eskiye dönüyor. Türkiye, İsrail, ABD sevgi üçgeni yeniden başlıyor” yorumlarına sebep oldu.

İSRAİL’İ MAĞLUP ETMENİN TEK YOLU DİRENİŞ

Hamas, kapsamlı bir halk direnişinin İsrail’i mağlup etmenin ve toprakları geri almanın tek yolu olduğunu belirtti. Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, İsrail’in Lübnan’ın güneyinden çekilmesinin 20. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “İsrail’in yirmi yıl önce Lübnan’ın güneyinden, 1982’de Sina’dan, 2005’te Gazze’den çekilmesi, işgalcilerden toprakları geri almanın ancak halk tarafından desteklenen kapsamlı bir direnişle gerçekleşebileceğinin kanıtıdır. İsrail’i mağlup etmenin ve toprakları almanın tek yolu direniş.” dedi.