ABD bu kez kendi silahıyla vuruldu

ABD’de tüm ülkeye yayılan gösterilerin sorumlusu tutulan “ANTIFA” PKK’nın Suriye Kolu PYD/YPG’nin en büyük destekçisi olduğu ortaya çıktı.

6 gün önce ABD’nin Minneapolis kentinde bir polis memurunun silahsız siyahi sivil George Floyd’u boğazına basarak öldürmesinin ardından başlayan ve ülkede hızla yayılan gösterilerde ANTIFA da sokaklarda boy gösterdi. ABD Başkanı Donald Trump, tüm ülkeye yayılan gösterilerin sorumlusunu buldu. Trump, toplumsal olayları tetikleyen hareketin “ANTIFA” olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın bu açıklaması gözleri ANTIFA’ya çevirdi. ANTIFA, Anti-Faşit Hareketin kısa adı. Dünya bu hareketi yeni tanısa da Türkiye bu hareketin kim olduğunu ve ne yaptığını iyi biliyor.

PKK’nın Suriye kolu PYD’ye ve onun başını çektiği SDG’ye tırlarca silah gönderen ABD bu sefer kendi silahıyla vuruldu.

ANTIFA üyeleri uzun yıllardan beri Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı Suriye’de PYG/YPG güçleriyle birlikte askerlerimize kurşun sıkıyor.

ANTIFA üyeleriyle PYD/YPG militanlarının çok sayıda fotoğrafı bulunuyor.

Üst düzey ABD askerleri geçtiğimiz günlerde PYD/YPG’nin bir numarılı ismi Mazlum Kobani’ye ziyarette bulunmuş ve samimi görüntüler vermişlerdi.

KİM BU ANTIFA?

ANTIFA üyeleri farklı marjinal grupların biraraya gelmesinden oluşuyor. ANTIFA’nın en fazla aktif olduğu ülkelerin başında ABD, İngiltere ve Almanya geliyor.

ANTIFA’nın ne kadar aktif üyesi olduğu bilinmiyor. Belli bir merkezleri olmayan ANTIFA üyeleri sosyal medya ve diğer iletişim araçları üzerinden organize oluyorlar.

ABD’den çok sayıda marjinal sol gruplardan PKK’ya katılım olduğu biliniyor. Bunların başında ANTIFA geliyor…